Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši šnečci

Jak bydlíme

Šmoulinka

Druh: Páskovka hajní
Naleziště: Naše zahrada
Původ: Neznámý
Páření-Odchov: Ne


O ní

Šmoulí je velmi aktivní slečna. Pořád někam leze a strká růžky všude možně =) Našla jsem jí na naší zahradě další den, kdy jsem našla Lukáška. Doufám, že se s Lukym dají někdy dohromady a budou mít mladé =) Páskovky jsou strašně fajn a Šmoulinka patři rozhodně mezi ně! :o)

Lukášek

Druh: Páskovka hajní
Naleziště: Naše zahrada
Původ: Neznámý
Páření-Odchov: Ne


O něm

Lukášek je opravdovým zástupcem svého druhu. Je to aktivní mladík a miluje všechny skrýše... Zaléza do kůry, do mechu a je aktivní. Občas si hraje se Šmoulinkou a často na ní "jezdí".. Prostě si vleze na ulitku a jede na Šmoulince a Šmoulí dělá občas to samé =) Jsou to fajn kamarádi a mám je oba mocinky ráda.

Blesk

Druh: Hlemýžď zahradní
Naleziště: Les Praha 9
Původ: Neznámý
Páření-Odchov: Pářil se 30.4.2008


O něm

Blesk je takový zlatíčko. Našla jsme ho v lesíku a jak vidíte, má na ulitce napsáno "L Blesk"... Bohužel je to lihovou fixou a nejde to umýt, měl to tam už když jsem ho našla, ale stejně jsme si ho vzala =) Momentálně čeká mladé, protože se spářil s Vrtačkou. Tak snad něco bude =)

Vrtačka

Druh: Hlemýžď zahradní
Naleziště: Les Praha 9
Původ: Neznámý
Páření-Odchov: Pářila se 30.4.2008


O ní

Vrtačka je hodná holka. Asi se divíte, jak jsem přišla na takové jméno. No, ona totiž Vrtačka jednoho dne provrtala mega díru do okurky v rekordním čase a za to se jí dostalo tohoto jména =) Taky zrovna čeká mladé, protože se nám spářila s Bleskem a pak ještě s Betty. Je to taková naše postupka xD Snad budou mladí...

Křupka

Druh: Hlemýžď zahradní
Naleziště: Les Praha 9
Původ: Neznámý
Páření-Odchov: Pářila se 2.5.2008


O ní

Křupka má zase svoje jméno po své ulitce. Ulitka se nám loupe a vypadá jako by byla rozkřuplá a proto je to křupka =) Občas jí říkám Suchárku, ale tak to zase jindy =D Jinak, když jsme přistěhovali naše nové šnečky, 2 krasné zahradní hlemýždě, začala Křupka hledat cestu ven z terária =( Jinak nikdy neutíkala. Proto jsem musela dát krásné šnečky pryč, ale jednoho jsem tam nechala a Křupík je zase v pohodě :o)

Betty

Druh: Hlemýžď zahradní
Naleziště: Les Praha 9
Původ: Neznámý
Páření-Odchov: Pářila se 1.5.2008


O ní

Betty byla dlouho beze jména. Návrhy byly Jitřenka,Becherovka,Skřítek atd.. Ale nakonec zvítězila právě Betty. Betty je krásná, aktivní slečna a miluje jídlo. Pořád se něčím cpe, pampelišky, mrkev, okurky - to je její. Jinak se snáší s ostatními dobře. Už se 2x pářila - s Křupkou a s Vrtačkou. Čeká tedy mladé a snad nějací budou =)

Bobby

Druh: Hlemýžď zahradní
Naleziště: Les Praha 9
Původ: Neznámý
Páření-Odchov: Pářil se 20.5.2008


O něm

Bobby je nádherný svým vzhledem. Na ulitě se mu rýsují krásné proužky a vypadá prostě k světu =) Ale bohužel, není moc aktivní, myslím že se až bojí, moc nevystrkuje růžky, ale jí a je v pohodě. Máme ho asi 3 dny, tak snad zapadne a zvykne si =) Jinak se ještě nepářil, ale snad někdy... =)

Další šnečci bez profilů

Jitřenka
Venuše
Vendelín
Farao
Žluťásek
Pomeranč
Mini
Maxi
Merkur
Škorpión
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

albíni

(nessa, 8. 5. 2009 21:29)

ne staří šneci to nejsou, to poznám, byly různě velcí tím se stáří vylučuje, navíc byly celkově světlejší tu nohu měli žluto bílou

pro Deníííska

(Ulitka, 30. 4. 2009 17:37)

Ahojky, jasně, můžeš chovat všechny druhy dohromady, nebo teda aspoň mě to problémy nedělá. Není to jako když chováš dohromady různé rybičky, u šneků je to prakticky jedno.

Pro Nessu :)

(Ulitka , 30. 4. 2009 17:36)

O albínem vážně nic nevím - nejsou to jenom staří šneci? Starým šnekům se totiž ulita stářím zběluje, jak asi víš :) Ale to vážně netuším. Jinak o Křupce nemám tucha, je už dlouho na svobodě, ale jestli žije tak se má určitě moc dobře =)

:))

(nessa, 24. 4. 2009 20:17)

né jen mě to zajímá jestli takhle dopadnou všechny, pač sama chovam 2 helixky . Jinak šnečci to jsou pěkní. Hele setkala si se někdy s helix pomatia albínem? U nás na zahradě se vůbec nevyskytujou, jenže v jedné lokalitě se vyskytují prakticky skoro jen ti albíni. Dorůstají větších rozměrů něž normální, mají světlejší ulitu a takové bílo žluté tělo.Zajímá mě jestli to je běžné či jestli je to nějaká rarita :) Jinak už je křupce líp?

STRÁNKY

(Dendiska, 12. 4. 2009 11:06)

Máte opravdu moc pěkné stránky. Chtěla bych se zeptat, chováte i Achatiny, nebo jen páskovky? Omlouvám se, jestli ano, pokud ano, nevšimla jsem si. Pokud možno prosila bych popř. odpověď na www.sneci-oaza.blog.cz

rada

(Deníísek, 6. 4. 2009 20:37)

Hele můžu se tě na něco zeptat jestli chováš všecky ty hlemýždě dohromady?? A jestli se dá chovat páskovka hajní+hlemýžd zahradní?? Děkuji

Co maj s ulitkama?

(Ulitka, 1. 4. 2009 16:27)

Nessa: Tím jako narážíš na to, že se jim u mě zhoršují ulitky :D Teoreticky ano, déle mám ty šneky, co jsou starší. Takovou ulitku prostě mají, už když jsem je našla, rozhodně to není mojí péčí :D To ani snad nejde, zhoršit šnekovi ulitku. Na šneky fakt nešlapu xD Je to holt stářím no :) Já beru hezké i "ošklivé" šnečky, nezáleží mi na vzhledu :)

co maj s ulitkama?

(nessa, 12. 3. 2009 10:29)

ahoj máš pěkné stránky i ty páskovky máš pěkný, ale co ty helixky? co to mají s ulitou? ty co máš krátce jí mají ještě pěknou, ale ty co sou u tebe déle jí mají zničenou

good

(Cristik, 2. 7. 2008 19:44)

Ahoj,máš fark pěkný web ale i ty šnečky.Jestli chceš tak se podívej na http://www.snailfarmtylovice.estranky.cz.To je náš šnečín.

Ahojky,taky chovám!

(Pe-tule - Natalia, 22. 6. 2008 15:25)

Si mě povzbudila ať nepřestávám s chovem.Chystám se poslat poštou něké páskovky do Raduly.Dnes budu provádět výkonostní zkoušky.Exteriérově nejlepšího a výkonostně nejlepšího pošlu v obálce!Se těším.Máě prima šnečky.Bohužel budu muset něaké své vyřadit z chovu :( no jo no ,ale stopadesátz jich mít nemůžu :( Známka bude stát na to poslání 10 kč potom 2 kč obálka...no,ale určitě ty pení stojí zato.třeba mi taky někdy šnečín Radulap ošle své odchovance X)

Juj!

(V.P, 14. 6. 2008 19:36)

KRÁSA!

Díky :-)

(Ulitka, 3. 5. 2008 15:42)

Ahojky,děkuju moc,ale ty máš hezčí xD :)

Stránky

(Radula, 2. 5. 2008 19:57)

Ahoj, máš fakt nádherný stránky a šnečky !